Ana Sayfa / Ürünlerimiz / Yem Bitkileri Tohumları / Yem Bezelyesi - Gölyazı
Pisum sativum L.
Çeşit: GÖLYAZI
| Menşei/Üretim Yeri | Türkiye |
|---|---|
| Çiçek Rengi | Beyaz |
| Bitki Boyu | 110 - 130 cm |
| Protein Oranı (Danede) | %25 - %28 |
| Protein Oranı (Bitkide) | %14 - %18 |
| Yaş Ot Verimi | 3.000 - 3.500 kg/da |
| Kuru Ot Verimi | 1.000 - 1.200 kg/da |
| Ekim Miktarı | 13 - 15 kg/da |
| Hasat Zamanı | 133 - 190 gün |
| Ekim Derinliği | 3 - 4 cm |
| Hastalıklara Dayanıklılık | Yüksek |